Топ съвети за Мекотели

Топ съвети за Мекотели

Топ съвети за Мекотели

Blog Article



Тъй като октоподите нямат кости, хищниците могат да изядат цялото животно. Както казва Марк Норман, световен експерт по живите цефалоподи към музея „Виктория“ в Мелбърн, Австралия: „Тези животни са чисто месце, което се разхожда наоколо – истинско филе миньон.“

Езерата и реките също са склонни към въвеждане на инвазивни видове, особено мекотели, които пътуват прикачени към международни морски кораби.

Најнапредните цефалоподни мекотели - октоподи, лигњи и сипи - се гостат со сè, од риби до ракови до нивните колеги без'рбетници; октоподите, особено, имаат ужасни манири на трпеза, вбризгувајќи го својот плен со меко тело со отров или дупчат дупки во лушпите на бивалвите и ја цицаат нивната вкусна содржина.

При мидите устата започва с чифт пипала, снабдени с ресничест епител. Те насочват водния поток заедно с хранителните частици към устата. Поради липсата на глава липсват глътка, радула, челюсти и други органи свързани с тази част на храносмилателната система.

Сред сладководните представители на класа се срещат и охлюви, които вторично са преминали към воден начин на живот.

Плуващ октопод – фунията се намира в долната част на нивото под очите Интересно образувание, което функционално е свързано с мекотели мантията, е фунийката при главоногите. Тя представлява мускулесто образувание на коремната страна на трупа, част от видоизменения крак. На коремната страна мантийната празнина образува цепка, която може да се затвори с помощта на две мускулести образувания, наречени копчета. Между копчетата се намира и фунийката. Разширеният ѝ край се отваря в мантийната празнина, а предният стеснен е отворен във външната среда.

Главоногите са вид мекотели – група, която включва черупчестите и голите охлюви, както и мидите и стридите.

Двучерупчестите молби са втората най-разнообразна група мекотели , които се нареждат само след гастроподите по брой видове.

широко разпространен не се разрешава навреме дразнещо

Сладководните мекотели са хипертонични животни по отношение на средата, която обитават. Това означава, че осмотичното налягане в организма е по-високо от това на водата около тях. Това е свързано с непрекъснато поддържане на тази разлика от страна на организма. Интересен факт е, че нивото на солите в тъканите на пресноводните мекотели е много по-ниско от това на соленоводните.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Други заболявания Метастатичен меланом сред цветнокожите

И все пак, докато октоподите определено имат сложна нервна система, те фактически умни ли са? Оценяването на интелигентността на други животни е сложна задача. Признаците за интелигентност у птиците и бозайниците, като например способността им да използват инструменти, често нямат особен смисъл за октопода: за него цялото му тяло е инструмент.

Кратки факти Мекотели Период: Камбриум – денес, Научна класификација ...

Report this page